blog

Bonie elewacyjne

Bonie elewacyjne

BONIE ELEWACYJNE

Bonie elewacyjne to nieodzowny sposób dekoracji elewacji budynku. Występują w wielu rozmiarach i wzorach – sprawdzą się w domach o charakterze klasycznym, ale też na elewacji budynku zbudowanego w stylu nowoczesnym

Najczęściej stosowane obustronnie na narożach budynków, znajdą jednak także zastosowanie jako oddzielenie powierzchni ścian. Sposób ułożenia boni zależy wyłącznie od celu aranżacji jaki Państwo chcą osiągnąć. Popularną metodą jest równomierne położenie boni o tej samej wielkości po obu stronach narożnika albo pary – większej wraz z mniejszą naprzemiennie.

Niezależnie na jaki sposób przypadnie Państwu do gustu, Państwa dom z pewnością zyska na elegancji i estetyce.

 

Bonie elewacyjne

 

RODZAJE BONI ELEWACYJNYCH

W grupie boni elewacyjnych wyróżniamy bonie proste, bonie narożne a także listwy do boniowania.

  • Bonie elewacyjne proste są 4-stronnie frezowane to znaczy, że każdy bok boni zakończony jest ozdobnym frezem,
  • Bonie elewacyjne narożne są natomiast 3-stronnie frezowane – trzy boki zakończone są frezem, z kolei czwarty bok jest zacięty pod kątem 45 stopni tak aby tworzyła zespoloną parę z pasującą bonią z drugiej strony narożnika.
  • Listwy do boniowania mają długość 2 metry, najczęściej grupowane po kilka, kilkanaście sztuk dla podkreślenia wybranej płaszczyzny ściany.

 

Bonie elewacyjne

 

TECHNOLOGIA PRODUKCJI

Wszystkie produkty tworzone w warszawskiej pracowni StDekor powstają w procesie z użyciem nowoczesnych technologii. Należy tu też wymienić bonie, które wymagają szczególnego zaangażowania. Rdzeń boni, który tworzy bardzo twardy styropian EPS200, wycinany jest na precyzyjnych ploterach laserowych, następnie na dedykowanych maszynach bonia pokrywana jest  3-krotnie warstwą żywiczno-akrylową o grubości przynajmniej 3mm. Stosowana technologia pozwala uzyskać produkt o wyrazistych wzorach o gładkiej strukturze. Zastosowany materiał i proces produkcji daje gwarancję otrzymania produktu trwałego, odpornego na uszkodzenia, odpornego na pęknięcia i negatywne warunki atmosferyczne. Równocześnie są lekkie, lepsze od ciężkich tynków i podobnych materiałów, co zapewnia łatwość montażu. Nie zawierają rozpuszczalników, są przyjazne dla środowiska.

Bonie są w naturalnym kolorze piaskowca, mogą być jednak pomalowane na wybrany kolor, farbami na bazie wody.

Wiele wzorów i rozmiarów znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym