blog

Profile elewacyjne.

Asortyment sklepu internetowego STdekor jest dość pokaźny jeśli chodzi o sztukaterię. Kolejnym produktem, który możemy zaliczyć do sztukaterii elewacyjnej są profile elewacyjne. Jeśli chcesz się dowiedzieć o nich nieco więcej – koniecznie czytaj dalej.

Profile elewacyjne to dość charakterystyczna ozdoba zewnętrznej strony budynków. Najczęściej spotykane są na domkach jednorodzinnych, kamienicach, czy powierzchniach kultury. Mogą ozdabiać okna, drzwi, a nawet same ściany.

Jak widać, w użyciu sztukaterii elewacyjnej ogranicza jedynie wyobraźnia – ma bowiem bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej wykorzystuje się ją o odrestaurowania, odświeżenia czy kompletnej modernizacji budowli. Listwy elewacyjne świetnie nadają się do całkowitej zmiany charakteru nieruchomości. Dodatkowo dodają jej walorów wizualnych. Chętnie wykorzystuje się ją w przypadku remontów, adaptacji oraz modernizacji. Ilość i styl listew elewacyjnych można dopasować do własnych preferencji. Na stronie STdekor na pewno znajdziesz takie, które przypadną Ci do gustu.

Budowa profili elewacyjnych w STdekor

W STdekor zwracamy szczególną uwagę na jakość oraz technikę tworzenia naszych produktów.  Profile i inne detale architektoniczne produkujemy z utwardzonego polistyrenu EPS-34 Podłoga-Parking 6 T (EPS-200). Elementy pokrywamy maszynowo masą żywiczną, metodą ciągnioną o grubości ok. 3 mm. 

– Długość elementów: 2 metry bieżące, na specjalne zamówienie wykonujemy długości do 4 mb. Warto wspomnieć, że montaż najlepiej wykonywać w temperaturze 5-30°C. Profile do chwili montażu powinieneś przechowywać w pomieszczeniach suchych, na równym podłożu, w miejscach nie nasłonecznionych.

To wszystko sprawia, że powierzchnia jest przyczepna i niezwykle trwała. Co ważne, wszystkie profile są wykonane z takiego materiału, że można je pomalować na dowolnie wybrany kolor, jeśli chce się ożywić nieco budynek. To zdecydowanie odnowi dotychczas nudny i przewidywalny wygląd. 

Koniecznie zajrzyjcie do naszego sklepu internetowego, gdzie możecie obejrzeć bogaty wybór profili elewacyjnych.